imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Sssssh, listen! said terry."i can hear her coming down the hallway." what word gives the reader a clue that what is happening is going to be funny.
What effect does Ezra Pound achieve by excluding the phrase "are like" in favor of a semicolon in this poem, turning the lines into a metaphor instead of a simi
what numbers add to 21 but equal 472
carbon -14 is an example of dating
Which of the following describes a referendum? the ability of citizens to sell and manufacture alcohol the ability of citizens to remove a Senator the ability o
How did the Union respond to Confederate demands to surrender Fort Pickens? The Union negotiated a deal. The Union sent reinforcements. The Union surrendered th
At the beginning of the story, "From the Mixed-up Files of Mrs. Basil E. Frankweiler", why does Claudia want to run away? A. She feels like she isn't import
"Mumbo-jumbo" means what ? a)strange ideas b)inspiring ideas c)verxing ideas d)promising ideas
The library had been asked for months to expand its hours. Students complained they couldn't study at night because the library closed too early. Families felt
during unusually cold weather , the tempature in miami beach was 10cº.This was 12degrees more than the tempature in tallahassee. what is the temp in tallahassee